Bemutatkozik az óvodánk

" Nem az a fontos, hogy a gyermek milyen tudással érkezik, hanem, hogy milyen tudással megy el."

Ismerje meg óvodánkat!

A Tulipános óvoda 1999. augusztus 1- óta Gyomaendrőd egyetlen integrált külterületi óvodája. Jelenleg egy óvodai csoport és egy családi bölcsőde csoport működik az intézményben. Valamint elmondhatjuk magunkról, hogy egy Óvóbácsi is erősíti csapatunkat ami még mindíg ritkaság számba megy.

Óvodánknak helyi nevelési programja van, a Tulipános Óvoda Helyi Pedagógiai Programja. Programunk nevelés és gyermekközpontú. Az a meggyőződésünk, hogy kisgyermekkorban a cselekvéssel szerzett tapasztalatok, érzelem dús élmények hatnak a felnövekvő egyén cselekedeteire. Programunk a sajátos fejlesztő, korrekciós, terápiás célú pedagógiai eljárásaival biztosítja a különleges gondozást igénylő gyermekek eredményes nevelését.

Óvodánk tevékenységét meghatározó célok:

• A gyermeki személyiség sokoldalú, harmonikus fejlődésének kibontakoztatása.
  • Az életkori és egyéni sajátosságok, az eltérő fejlődésmenet figyelembe vételével való fejlesztés.
  • A másságot elfogadó környezet megteremtése.
  • Olyan gyógypedagógiai, orvosi, pszichológiai komplex vizsgálati leletek beszerzése, melyek segítségével megtervezhetjük a specifikus fejlesztést.
  • Az akadályozott fejlődésű, illetve fogyatékos gyermekek alkalmazkodóképességének, önállóságának, együttműködésének fejlesztése.
  • A sérült funkciók működésének differenciáltabb fejlesztése, a kompenzációs lehetőségek bővítése.
  • A szükséges módszerek, terápiás eljárások, technikák szakszerű megválasztása, alkalmazása.
  • Olyan óvodai élet megszervezése, melyben a sérült és ép gyermekek számára sok a közös élmény, a közös együttlét öröme, ahol megtanulják épek és sérültek elfogadni, segíteni egymást.